Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Tłumacz
Zaloguj sięImieniny:
Dzisiaj : Henryka Marty Jutro : Fabiana Sebastiana
Statystyka
Odsłon : 1147280

Sposób na GRAMATYKĘ

lapbookNie ma co ukrywać, że gramatyka na lekcjach polskiego nie cieszy się zbyt wielką sympatią. Już słyszę ten jęk zawodu, gdy sięgam po podręcznik, gdzie czają się uczniowskie zmory: rzeczownik, czasownik i tym podobne „przypadki”. Wspólnie z klasą VI postanowiliśmy więc znaleźć rozwiązanie tego problemu. Środkiem do celu była praca polegająca na wykonaniu tzw. Lapbooka według własnego pomysłu.

 

Czym jest ów tajemniczy twór? Jedna z definicji tak opisuję tę metodę: Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach”. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując części w logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji.
Uczniowie klasy VI z wielkim entuzjazmem wzięli się za wykonywanie swoich prac na temat rzeczownika. Wycinali, kleili, pisali oraz ozdabiali swoje lapbooki. Lekcja udała się na tyle, że na pewno będziemy jeszcze korzystać z tej metody pracy, ponieważ pozwoliła nam w kreatywny sposób zmierzyć się z gramatyką, która już nie wydaje się aż taka straszna. Efekty naszych działań do obejrzenia poniżej!

lapbook01 lapbook02 lapbook03

 

 

 

 

Karolina Olearczyk

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

BIP

baner
Kalendarz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szukaj
Losowe zdjęcie
choinka3.JPG