Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Tłumacz
Zaloguj sięImieniny:
Dzisiaj : Marii Magdaleny Jutro : Bogny Apolinarego
Statystyka
Odsłon : 1415366

Moje pierwsze samodzielne zajęcia

strażakW piątek (09 lutego 2018 r.) miałam ogromną przyjemność poprowadzenia zajęć w oddziale przedszkolnym. Jestem studentką Uniwersytetu Szczecińskiego, który w programie studiów zakłada praktykę nauczycielską. Każdy student może samodzielnie wybrać placówkę, w której chce odbyć praktyki, dlatego wybrałam swoją ukochaną szkołę, do której ciągle wracam wspomnieniami.


To tu, w czasie swoich praktyk po tygodniowych obserwacjach miała okazję pracować z dziećmi pod czujnym okiem Pani Darii. Tematem zajęć była" Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość". Dzieci podczas zajęć zapoznawały się z pojęciami poprzez taniec dinozaura i robota. Ponadto, aby dzieciom przybliżyć samo pojęcie przyszłość, pokazałam sylwetki różnych zawodów, do których były zagadki. Kiedy pokazałam górnika stwierdziły, że jest to "kopalnik", a piekarz to "pieczownik". Dzieci wyobraźnia nie zna granic. Największe wrażenie jednak zrobił na nich tzw. "magiczny worek", z którego wyciągały rekwizyty dotyczące konkretnego zawodu. Następnie pokazałam dzieciom cały ubiór strażaka, który mogły przymierzyć. Były zdziwione, " bo jak taki strażak, ma tyle siły, aby włożyć na siebie takie ciężkie ubrania?"
Kiedy opadły już emocje dzieci opowiadały, kim chciałyby zostać w przyszłości. Ich zadaniem było za pomocą różnego rodzaju materiałów stworzyć siebie w przyszłości. Na obrazkach pojawiły się: baletnice, piłkarze, strażacy, bramkarki i księżniczka. Na koniec zajęć odbyła się prezentacja prac oraz wręczenie dzieciom za ich aktywny udział nagród od Misia Florka, który był z nimi przez całe zajęcia obserwując zmagania dzieci. Pragnę podziękować nauczycielom szkoły za możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.

stra01stra02stra03stra04stra05

 

 

 

 

 

Sylwia Kuźniarska

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

BIP

baner
Kalendarz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szukaj
Losowe zdjęcie
babcia_dziadek2.JPG