Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 186 gości 
Tłumacz
Zaloguj sięImieniny:
Dzisiaj : Luizy Ludwika Jutro : Marii Zefiryny
Statystyka
Odsłon : 1489587

Odrobina kultury

muzeumRealne problemy w książkach i historyczne opowieści o czarownicach, czyli fikcja literacka kontra historia
W środę, 24 października wraz z klasami szóstą i siódmą udaliśmy się do pobliskich Bobolic z wizytą w Bibliotece Gminnej na spotkanie autorskie ze znaną pisarką, panią Barbarą Ciwoniuk.

 

 

W swojej twórczości porusza ona tematykę problemów, z jakimi boryka się młodzież w trudnym dla niej okresie dojrzewania. Pisarka czytała fragmenty swoich książek oraz mówiła, skąd czerpie inspirację do ich tworzenia. Pani Barbara Ciwoniuk podkreślała wagę czytelnictwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży oraz to, że korzyści z lektury książek są nie do przecenienia. Podkreślała, że nowoczesne technologie ułatwiają i uprzyjemniają nam życie, ale nie powinny odciągać nas od bezpośrednich relacji z drugim człowiekiem.
Tuż po zakończeniu spotkania w bibliotece, przenieśliśmy się do Muzeum Regionalnego, które mieści się w tym samym budynku. Byliśmy już umówieni na lekcję muzealną z kustoszem, panem Bronisławem Malinowskim. Temat zajęć wybraliśmy już wcześniej, brzmiał on: „W Bobolicach też płonęły stosy. O czarach i czarownicach”. Opowieść, którą snuł pan kustosz była bardzo interesująca, a do tego nie raz i nie dwa włos jeżył nam się na głowach. Trudno było nam uwierzyć, że takie niesamowite wydarzenia miały miejsca także i na tych terenach. Uczniowie poznali światopogląd ludzi tamtej epoki oraz dowiedzieli się, jak wiele krzywdy sprawiła ludzka niewiedza i strach nią spowodowany.
To był dzień, który dostarczył nam wielu emocji i nowej wiedzy na temat ludzkich relacji współcześnie i w czasach dawnych. Bez wątpienia lektura książek i jej upowszechnienie sprawiło, że ludzkość wyszła z mroków średniowiecza, w których wcześniej tkwiła, popełniając wiele okrutnych błędów.

muzeummuzeummuzeummuzeum

 

 

 

Karolina Olearczyk

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

BIP

baner
Kalendarz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szukaj
Losowe zdjęcie
babcia_dziadek2.JPG