Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 
Tłumacz
Zaloguj sięImieniny:
Dzisiaj : Klaudii Eufemii Jutro : Ludomira Benedykta
Statystyka
Odsłon : 724857

Realizacja projektu

Realizacja projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Pierwsze wsparcie na starcie”-
indywidualizacja szansą dla uczniów klas I-III z gminy Bobolice.w SP w Kurowie

W ramach projektu „Pierwsze wsparcie na starcie” w roku szkolnym 2011/2012  w Szkole Podstawowej w Kurowie realizowano następujące zajęcia:
1.    Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych polonistycznie – zajęcia recytatorski i doskonalące technikę czytania
2.    Zajęcia wokalno – instrumentalne
3.    Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych
4.    Zajęcia matematyczno – przyrodnicze z obserwacją
5.     Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu  i pisaniu w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji.
W  zakresie  w/w zajęć uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań polonistycznych, recytatorskich, muzycznych, przyrodniczych i matematycznych. Zajęcia te dały możliwość zaprezentowania uczniom swoich umiejętności w czasie uroczystości „Dnia Babci i Dziadka” (12.01.2012r), „Choinki Noworocznej” (13.01.2012r) oraz „Dnia Mamy”(25.052012r). Uczniowie  dzięki wnikliwej obserwacji, doświadczeniom, ćwiczeniom praktycznym i zabawie poznawali świat przyrody. Gry i zabawy dydaktyczne, liczne pomoce pomogły zrozumieć pojęcia matematyczne. Dzieci stały się  świadome zainteresowania przez nauczyciela. Zrodziło się w nich  przekonane, że nie zawsze muszą być „pierwszym”, „najlepszym” i „najważniejszym”. Odczuwają mniejszy lęk przed krytyką. Zaczęły bardziej lubić „siebie”. mają ochotę coś robić, nawiązywać kontakty, pokonywać przeszkody.  Występuje odpowiednia ocena własnych możliwości.
 Poszczególni nauczyciele realizujący projekt  podejmowali  działania mające na celu zindywidualizowane wspomaganie rozwoju każdego ucznia, stosownie do jego potrzeb i możliwości,  gdyż każda jednostka ma swoisty jej tylko właściwy sposób uczenia się, sposób odbierania bodźców płynących z otoczenia i reagowania na nie, indywidualny typ doświadczania społecznego i intelektualnego. Czynność uczenia się zależy od indywidualnych cech ucznia. Celem indywidualizacji pracy ucznia jest „poprawienie wyników uczenia się dzięki wykorzystaniu indywidualnych właściwości uczącego się i zwiększeniu jego indywidualnych możliwości” „Istotą edukacji zindywidualizowanej jest aktywność każdego ucznia, gdyż tylko wtedy może zachodzić proces nauczania - uczenia się. Aktywność uczniów podczas uczenia się powinna dawać możliwość  wykorzystania wszystkich możliwości percepcji świata, posługiwania się wszystkimi rodzajami inteligencji, dokonywania przez ucznia wyboru najwłaściwszej dla niego drogi uczenia się.” (w naszych galeriach obszerne galerie zajęć i imprez)

Asystent koordynatora
Grażyna Sikorska
oraz realizujący projekt: E. Rączka, M. Kowalczyk, V. Sitarz
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

BIP

baner
Kalendarz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szukaj
Losowe zdjęcie
babcia_dziadek1.JPG