Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Tłumacz
Zaloguj sięImieniny:
Dzisiaj : Adeli Klemensa Jutro : Flory Emmy
Statystyka
Odsłon : 625999

Sport

Tróbój LA i biegi na dochodzenie

W piątek 9 czerwca dziewięcioro uczniów (Kinga Neumann, Aleksandra Parzniewska, Miłosz Czerepaniak, Mikołaj Winkowski, Kamila Chmera, Jakub Grzelak, Wojciech Pałasiński, Wojciech Sarnecki, Jarosław Kliśkiewicz) wzięło udział w szkolnym Trójboju LA. Wśród dziewcząt zwyciężyła Kinga Neumann, II miejsce zajęła Kamila Chmera, a miejsce III przypadło Aleksandrze Parzniewskiej. W klasyfikacji chłopców zwyciężył Wojciech Sarnecki, II miejsce zajął Jakub Grzelak, a III miejsce Wojciech Pałasiński. Podczas rywalizacji, która odbyła się przy pięknej pogodzie (może było troszkę za gorąco)  padło kilka rekordów życiowych. W tym samym dniu czwórka uczestników (Kinga, Mikołaj, Jarek i Wojtek) pobiegła w Biegu na dochodzenie. Dystans liczył około 450m. Zwyciężyła Kinga, drugi był Jarej, a trzeci Wojciech Pałasiński.

P.G


 

Turniej Tenisa Stołowego

27 lutego w poniedziałek, ośmioro uczniów SP w Kurowie (Dorian Kujawa, Aleksandra Parzniewska, Miłosz Czerepaniak, Kinga Neumann, Kamila Chmera, Jakub Grzelak, Olaf Czereapniak i Mikołaj Winkowski) wzięło udział w szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego. Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym – zwycięzca pary przechodził do następnego etapu. Ostatecznie I miejsce zajęła Kamila Chmera,  II miejsce przypadło Miłoszowi Czerepaniak, a III miejsce Dorianowi Kujawa.

P.G

 

Na kręglach w Kosmosie

W poniedziałek, 6 czerwca 17 uczniów SP w Kurowie i Drzewianach wraz z opiekunami: Witoldem Sikorskim i Piotrem grzybowskim, wyruszyło po zajęciach lekcyjnych do kręgielni ,,Kosmos" w Koszalinie. Wyjazd zorganizowany został w ramach zajęć rekreacyjno - sportowych. Na czterech torach młodzi zawodnicy urządzili zawody w kręglach. Bardzo dobrze radził sobie Dominik Serowski i Marta Pałasńska. Ogólnie uczniowie z Drzewian byli górą.

P.G


 

Trójbój LA i biegi przełajowe na dochodzenie

W poniedziałek 30 maja, ósemka chłopców i dziewcząt z Kurowa wzięła udział w szkolnym trójboju LA i w biegach przełajowych na dochodzenie. W trójboju LA wśród chłopców zwyciężył Jakub Karbowski, II miejsce zajął Dorian Kujawa, a III miejsce wywalczył Miłosz Czerepaniak. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Kamila Chmera, a druga była Angelika Chmera. Po krótkim odpoczynku ci sami uczniowie wzięli udział w biegach przełajowych na dochodzenie. Tutaj także najlepszy okazał się Jakub Karbowski zajmując I miejsce. Tuż za nim na II miejscu uplasował się Michał Radtke, a III miejsce przypadło Mikołajowi Winkowskiemu. Wśród dziewcząt nie było niespodzianek, zwyciężyła Kamila, a Angelika była druga. Oprócz wymienionych uczniów w rywalizacji udział wzięła także Wiktoria Cudziło. Gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział we wspólnej zabawie.

P.G

 

Mistrzostwa gminy w piłce nożnej

W dzisiejszym dniu, 14 kwietnia, siedmioro uczniów (Aleksander Barczyński - kl VI, Miłosz Czerepaniak - kl V, Jakub Karbowski - kl V, Mikołaj Winkowski - kl IV, Błażej Szewczyk - kl IV,  Olaf Czerepaniak - kl III i Wojtek Sarnecki - kl III) wyruszyło na gminne rozgrywki w piłce nożnej. Na turniej udaliśmy się w bardzo eksperymentalnym i młodym składzie. Ponad połowę drużyny stanowili uczniowie klasy III i IV i w takim przypadku ciężko było liczyć na spektakularny wynik. Nasze orły rozegrały trzy mecze, które niestety przegrali. Najbardziej wyrównujący bój stoczyliśmy ze SP w Dargini (0 : 3) i SP w Drzewianach (0 : 1). Mecz ze SP w Bobolicach był natomiast dla nas z pewnością lekcją pokory i nauki jak grać w piłkę mnożną (0 : 11). To, że rozmiar porażek nie był tak olbrzymi to zasługa naszego bramkarza, który wybronił wiele piłek. Ponadto na wyróżnienie zasługuje Wojtek Sarnecki, który zaprezentował się bardzo dobrze. Swoją nieustępliwością, walecznością i już pewnymi umiejętnościami piłkarskimi pokazał, że można się przeciwstawić nawet najlepszej drużynie. Brawo za walkę i grę do samego końca.

P.G


 
Więcej artykułów…

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

BIP

baner
Kalendarz

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Szukaj
Losowe zdjęcie
choinka3.JPG